w przypadku poważnego zainteresowania szczeniaczkiem z naszej hodowli wskazany jest kontakt telefoniczny

792 442 531 po godzinie 18:00

Co chcielibyśmy wiedzieć o tobie ?
- Opowiedz krótko o rodzinie, warunkach w jakich szczeniak wyrośnie.
- Skąd pochodzisz?
- Dlaczego zdecydowałeś się na rasę Cavalier King Charles Spaniel ?
- Czy masz doświadczenie w hodowli Cavalier King Charles Spaniel lub innej rasy ?
- Czy jesteś zainteresowany posiadaniem szczeniaka na wystawy czy chcesz mieć go jako towarzysza ?

Nasze szczenięta są hodowane w domu i mają stały kontakt z ludźmi, dziećmi i  psami. Szczeniaki są zaszczepione i kilkakrotnie odrobaczone, posiadają microchip. Rodzice naszych szczeniąt mają badania serca, rzepki kolanowej, oczu, EFS i CC/DE. Odchodząc do nowego domu szczenięta otrzymują karmę, do której są przyzwyczajone, świadectwo szczepienia, odrobaczenia oraz wiele porad dla nowego właściciela . Szczeniaków nie sprzedajemy przez pośredników, tylko bezpośrednio do nowego właściciela. Nie sprzedajemy też całych miotów jednemu zainteresowanemu ! Mamy na sprzedaż szczeniaki tylko z rodowodem !
Umowa sprzedaży jest oczywistością.

Certyfikaty wszystkich badań obojga rodziców są dostępne do wglądu w hodowli. Stanowią one własność hodowli. Od sierpnia 2016 nie wydajemy kserokopii badań rodziców z uwagi na liczne incydenty podrabiania certyfikatów i niewłaściwego ich wykorzystania. Dla nowych właścicieli szczeniąt jesteśmy dostępni zawsze i bardzo chętni do stałego doradztwa. Ciągły kontakt jest mile widziany.

Szczeniaczki z naszej hodowli mieszkają na cały świecie: w  Ukrainie, Litwie, Chorwacji, Austrii, Niemcach,  Malcie, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Norwegii.

Jako świadomi hodowcy z 23 - letnim doświadczeniem wobec ignorancji innych hodowców dotyczącej genetycznych chorób cavalierów chcemy wyjaśnić co kryje się za tajemniczymi symbolami takimi jak EFS, CCS, MVD, PL i dlaczego badamy nasze psy i mamy na to dowody w postaci certyfikatów wystawionych przez uprawnionych specjalistów. Poniżej w wielkim skrócie kilka słów o chorobach dziedzicznych cavalierów.

Zespół Epizodycznego upadania (episodic falling syndrom - EFS). Choroba zwana jest też napadowym wzmożonym napięciem mięśni (paroxysmal hypertonicity). Jest to zespół sztywności mięśniowej i zapaści. Pies traci koordynację, przewraca się na bok. Sytuacje takie często są wywoływane czynnikami stresowymi lub gdy zwierzęta są podekscytowane. Zwierzę nie traci przytomności, jest świadome tego co się dzieje, ale nie może uzyskać panowania nad swoim ciałem. Ostatnie badania pokazały, że zespół ten nie jest jednak schorzeniem mięśniowym, lecz wywoływany jest przez pojedynczy gen recesywny związany z funkcją mózgu, będący mutacją genu BCAN. Tutaj możesz zobaczyć objawy tej choroby:   https://youtu.be/LTuKF2DeJ4I nasze psy mają badania genetyczne na EFS.

Zespół suchego oka występuje w wielu rasach jednak u Cavalierów mamy do czynienia z połączeniem dwóch syndromów, występujących w bardzo ostrej formie. Jest to wrodzone zapalenie spojówki i rogówki, połączone z formą dermatozy. Psy dotknięte tym schorzeniem nie produkują łez, co powoduje znaczną bolesność w obrębie gałki ocznej. Skóra psa dotkniętego tym syndromem jest łuskowata i przesuszona, szczególnie w obrębie stóp co może powodować znaczny dyskomfort podczas stania czy chodzenia. Niestety do dzisiejszego dnia nie są znane kuracje, które umożliwiają psu normalne funkcjonowanie z tą przypadłością dlatego też większość dotkniętych nią Cavalierów zostaje uśpiona.

LINK DO INNYCH DZIEDZICZNYCH CHORÓB

NIE PROWADZIMY WYPRZEDAŻY DOROSŁYCH PSÓW !

0dpowiadając na liczne pytania o przyczynę, oświadczamy, że uważamy to za nieetyczne.

Czujemy się zobowiązani w stosunku do naszych seniorów, w uznaniu za ich bezgraniczne oddanie,  przywiązanie i zasługi dla hodowli, do zapewnienia im spokojnego i beztroskiego dożycia swoich ostatnich dni w naszej rodzinie .

Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniakiem z naszej hodowli  możesz go zarezerwować.

Wskazany jest kontakt telefoniczny.

Zadzwoń a dowiesz się jak to zrobić.

dostępny 1 chłopak w kolorze rudym

Neri jest ostatnim szczeniakiem od Pasji, gdyż mamusia przeszła na zasłużoną emeryturę. Tatą jest najbardziej utytułowany cavalier w Polsce Merlin. Neri pochodzi z powtórzonego skojarzenia tej pary. W pierwszym skojarzeniu tej pary jeden piesek był wystawiany na wystawach i może poszczycić się tytułem Młodzieżowego Championa Czech i CHAMPIONA CZECH. Oboje Rodzice są przebadani pod kątem chorób serca, rzepek, epizodycznego upadania, syndromu suchego oka, mają badania oczu. Dorosłe już dzieci z pierwszego skojarzenia tej pary są też przebadane i wszystkie wyniki mają czyste.

Neri w domu nazywany Rubi ma siedem miesięcy jest już nauczony czystości, ma wspaniały przyjacielski charakter, jest odważny serdecznie wita wszystkich gości naszego domu. Ostatnio na klubowej wystawie cavalierów w Czechach, gdzie było zgłoszonych 139 reprezentantów tej rasy zostaliśmy utwierdzeni w przekonaniu,  że jest też piękny. Został opisany przez wybitnego fachowca, panią sędzie z Austrii, która postawiła go na pierwszym miejscu przed starszym konkurentem w tym samym kolorze. Później przeszedł do następnego etapu, gdzie konkurował ze zwycięzcami klasy starszych szczeniąt z każdego koloru  (BH, BT, RU, TR) i znowu wygrał, otrzymując tytuł NAJLEPSZE SZCZENIĘ PIES WYSTAWY KLUBOWEJ (NEJKRASNEJSI DOROST PES). W kolejnym etapie zmierzył się z suczką, która też otrzymała tytuł Najlepsze Szczenię Suka. W finale wygrał po raz trzeci i został uznany przez 2 sędziów z Austrii za NAJPIĘKNIEJSZE STARSZE SZCZENIĘ WYSTAWY KLUBOWEJ W CZECHACH.

Dla tego wybitnego szczeniaka szukamy najlepszego domu

 

PRZYGOTOWANY DO ZAMIESZKANIA W NOWEJ RODZINIE

rodzice mają zbadane serca, rzepki kolanowe, oczy, badania genetyczne na EFS, CCS, DE - wszystkie wyniki całkowicie wolne od patogenu

Szczeniak ma:

- komplet szczepień na choroby zakaźne (nowy właściciel unika ryzyka wstrząsu anafilaktycznego poszczepiennego),

- szczeniak przeszedł już okres karencji po szczepieniach i może wychodzić na spacery poza domem,

- microchip (nowy właściciel może być spokojny w razie zagnięcia psa)

- jest nauczony czystości (nowy właściciel nie ma zanieczyszczonego domu odchodami)

- jest nauczony chodzenia na smyczy i ringówce.

Jeżeli marzysz o czworonożnym przyjacielu z naszej, domowej hodowli zadzwoń, opowiedz nam o Twoich oczekiwaniach. My dobierzemy dla Ciebie optymalnego szczeniaczka i służymy doradztwem.

telefon 792 442 531 po godzinie 18:00